Jsme globální výrobce barev a dny v našem brněnském centru sdílených služeb rozhodně nejsou natřené na šedo. Potkáte u nás usměvavé kolegy a každý den je různobarevný!

Z Brna se staráme o administrativu faktur, účetnictví, HR a vzdělávání. Podporujeme tak kolegy v našich PPG evropských pobočkách, ale nově i v USA, Kanadě aj. Aktuálně je nás kolem 500 a věříme, že se budeme dále rozvíjet a třeba právě ty nám k tomu dopomůžeš :)

Treasury Specialist/Platebni specialista (General Ledger)

Jako člen týmu Treasury, který je součástí GL oddělení v SSC Brno, budeš zodpovědný/á převážně za hromadné příkazy splatných faktur dle platebního kalendáře dané země. Budeš také spolupracovat s Treasury kolegy (a to jak s back office v Brně a i s Treasury Front office v Holandsku).

Náplň práce:

• Úhrada hromadných příkazů ze systému Oracle nebo SAP dle naplánovaných platebních kalendářů zemí v regionu EMEA s ohledem na jejich jednotlivá specifika
• Systémové platby (uzavírání již zaplacených faktur, které nebyly zaplacené přes hromadný příkaz, například inkaso apod)
• Provádění kompenzací vnitropodnikových faktur na měsíční bázi, tzv. Netting cyklus
• Řešení problémů spojených s platbou (vrácené platby bankou příjemce, odmítnuté platby naší bankou atd) vlastní investigací či komunikací s bankou
• Zadávání plateb v souladu s vnitropodnikovými předpisy a kontrolami, rovněž s ohledem na SOX požadavky (zákon Sarbanes-Oxley (SOX) se zabývá transparentností a přesností účetnictví a finančních výkazů).
• Komunikace s Treasury Front office a dalšími odděleními, především závazků (AP) a pohledávek (AR).

Požadavky:

• Znalost účetnictví nebo zkušenost na podobné pozici výhodou
• Angličnina na komunikativní úrovni nutností, znalost dalšího jazyka výhodou
• Uživatelská znalost MS Office (zejména MS Excel, Word)
• Znalost ERP systému Oracle a/nebo SAP výhodou, ale ne nutností
• Výborné komunikační schopnosti

Jací jsme my?

Ať se známe méně či více, všichni si tykáme. Potkáš u nás mladé tváře, ale i zkušené matadory. Razíme týmového ducha a kromě práce, se potkáváme např. u zdravých snídaní, na kreativních workshopech, cestovatelských přednáškách, občas zajdeme na masáž, zacvičíme si v našem open space a oddychovat můžeme v relax roomu.

Contact

PPG INDUSTRIES CZECH REPUBLIC, s.r.o.
Zuzana Hrubá